Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Skazze
Låt mig gissa, Putin bad?
bosse, Donator
#1 Skazze: Är du av annan åsikt?
retardliz, Donator
#2 bosse: Hur många krig har USA startat och hur mycket civilt folk har dom dödat? Tror att Putin ligger i lä där... eller är du av annan åsikt?
waf, Donator
#3 retardliz: Putin är väl i mellanöstern minst lika mycket som USA?
Bara att dom inte har samma militära och ekonomiska kapacitet som USA betyder inte att Putin är moraliskt överlägsen.
Hur många politiker fängslas i USA jämfört med Ryssland?
Hur många civila fängslas för kritik mot makten i vardera land?
Jag försvarar inte USAs dåliga sidor och skulle gärna se dem stå tillsvars för mycket, men jag tvivlar inte för en sekund att vi hade haft typ en Hittler 2.0 eller något liknande av putin, om han hade haft samma militära och ekonomiska förmåga USA har idag.
USA är dirty, men i grunden överlägsen moraliskt mot dom andra supermakterna, i mitt subjektiva tycke iaf.
Kulturombud, Donator
#3 retardliz: Du försöker jämföra en man som suttit vid makten i 12 år mot ett enormt land som funnits i 250 år.
TurD, Uppdaterare, Donator
#5 Kulturombud: Vadå, Ryssland har en över 1000 lång historia som Rus stat. Och hur jämför man ens ett land mot en person?
Kulturombud, Donator
#5 Kulturombud: Exakt. Det var en korkad jämförelse.
bosse, Donator
#3 retardliz: Hur är det relevant? Gör två fel ett rätt?
JohanSten, SmutsigJudeEnligtOjaw
#3 retardliz: Om du alltid får på tasken när du försöker försvara Putin, så kanske det är dags att hänga upp rysstroll-hatten på hyllan och inse att han inte är värd din kärlek.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|