Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
raggarsvin90, Donator
Nån gång ibland vaknar även komapatienter.
Att de tänker särskilt långt får man ändå inte räkna med.
Ranaki, Donator
#1 Valldabo: ?
Magnum77, Donator
Är det extrem högern och rasismerna som varit i farten igen
Valldabo, Donator
#3 Ranaki: Du har gnällt i många många år på alla konspirationer här och igår gällande mordförsöket på Trump så började du briljera med dina egna konspirationer om hela händelsen hahahaha
Kulturombud, Donator
Det om något är ett tecken på att inte allt står rätt till här.
Ranaki, Donator
#5 Valldabo: ?
Sluta förvränga verkligheten. Håll dig till fakta eller håll käft
raggarsvin90, Donator
#6 Kulturombud: En blind ko ser tecken bättre än du
Kulturombud, Donator
#8 raggarsvin90: Då kan väl du sitta där och drömtyda, titta på moln och tolka handsignaler tillsammans med dina blinda kossor till kompisar då så kan vi rationella och tänkande diskutera som vuxna här. Glöm inte att Trump och Elvis är samma person nu, spelad av Adam Sandler.
raggarsvin90, Donator
#9 Kulturombud: Möjligheten finns att Trump och Elvis är samma person, ja. Båda utmärker sig för sin frysyr och burdusa framtoning
Men nää, Elvis sket ju ihjäl sig...
Visst kanske han ansågs osund med dåtidens mått mätt, men ser man till idag så var han inte i sämre form än Svensson/medelamerikanen. Var farligare att vara halvfet förr om man ska va lättlurad på alla plan
mattemh, Donator
Offtopic, men jag trodde det med att kändisar var någon annan person, var ett skämt.
Det är väl ett skämt? Vad skulle annars poängen vara? Vad skulle det göra för nytt att vara 2 personer, fattar ej.
raggarsvin90, Donator
#11 mattemh: Låt för sakens skull säga att det faktiskt vore så att allt du ser på TV är orkestrerat samt att väldigt många folkkära personligheter egentligen är karaktärer, spelade av samma människor...
Hur skulle din världsbild vara?
Hur skulle ditt grepp om verkligheten vara?
Man skruvar till världen så pass att hjärnan inte kan skilja på fiktion och verklighet och har därmed full kontroll på historia, nutid och framtid.
Men, okej, Elvis SKET ihjäl sig...
Spyzed, Foliehatt
#10 raggarsvin90: Ibland på postar du intressanta saker, men det är inlägg som detta som gör att det skriker clown om dig och att ingen här tar dig seriöst överhuvudtaget. Det är så desinformations-agenter fungerar. Droppar några sanningar i en hög med skit.
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
Valldabo, Donator
#7 Ranaki: Så du påstod aldrig att skjutningen kan ha varit stagead för att säkra Trumps plats i presidentvalet?🤣 Vad defensiv du blev där förresten.
Inlägget är borttaget
Spyzed, Foliehatt
#17 raggarsvin90: #17 raggarsvin90: Att Trump säger en sak gör inte den saken sann. Han är en del av kulten och de pushar en rad olika psyops samtidigt, och förmodligen är detta Elvis-narrativ en av dessa psyops som desinformations-agenter plockar upp å pushar i syfte att förlöjliga riktiga sanningssökare.
Och jag kan inte påstå att dom är särskilt lika.
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
raggarsvin90, Donator
#20 Spyzed: Det är "truth in plain sight". Dock säger Trump inte att han är Elvis. Bara "mockar" alla som lyssnar men inte förstår. Precis som de allt de gör då de hintar om sanningar och flinar.
Säger man att Trump och Elvis inte liknar varandra så är det för att man inte kan se detaljer bortom en svart och blond peruk samt svart mascara och orange sminkning.
Detta tillsammans med det väldigt korta uppmärksamhetsspann som det tekniska samhället har begåvat de flesta med.
Vissa ser inte likheten mellan
Mr Pres...ident?
Mr Pres...ley?
Jag säger inte att Trump är Elvis. Men att hävda att likheter inte finns är bara saknad förmåga att se detaljer.
Nu
Du får ta vad jag lägger fram på gott och ont. Du och jag har helt olika tillvägagångssätt - det är tydligt.
Jag lägger alltid fram konkret materiel i form av bilder och officiella videos som utgångspunkt ifrån vilka jag resonerar.
Du lägger fram texter från personer med mystisk och hemlig identitet och vill att folk ska lita på dessa ORD och passivt se på. "trust the plan". Nu när du inte ens någon info att komma med, utan bara "vänta och se", så kanske du kan underlåta dig att jag får fortsätta göra det jag tycker det verkar ligga något i. Ibland roar det även dig. Jag har sagt i 3-4 år att Trump är korrupt. Nu äntligen kom du ur psyopen och jag välkomnar dig, trots att du kallade mig clown 2 dagar före, då jag försökte väcka dig i just denna fråga.
Kladda inte desinformationsagent på mig, samtidigt som du åter ber folk vänta passivt och "enjoy the show" (med noll konkret att komma med). Det om något är rohypnol för komapatienterna jag lägger jobb på att väcka. Respektera andras insatser och få ut vad du kan av dessa.
Spyzed, Foliehatt
#24 raggarsvin90: tldr; Njut av showen istället för att slösa energi på onödigt spammande om du nu är genuin ;D
Ranaki, Donator
#18 Valldabo: ja, lägg märke till ordet "kan", likväl att du "kan" vara totalt efterbliven med tanke på att du varken har läsförståelse eller vet vad en ordentlig källa är - fast det har vi ju redan konstaterat för längesedan.
Inlägget är borttaget
raggarsvin90, Donator
#25 Spyzed: Jag gör vad jag finner roande och att vänta räknas inte in där.
Genom att göra förklarade inlägg så bygger jag själv en bättre förståelse. Har ingenting emot att motbevisas med argument (helst i bildform. En text kan vem som helst skriva vad som helst i).
Visst har man gått på nitlotter. Det hör till och skapar en bättre förståelse, om man är klok nog att dra lärdom av misstag. Trump och Q var det största misstaget, men då var jag helt nyinvigd.
Erkänn att de är lik i #24?
Så länge du inte vill ge något konkret här eller i PM, så finns det inget att besvara dina inlägg med. Att jag då kör mitt race utan att intressera mig alls för ditt igen, får du respektera.
Valldabo, Donator
#26 Ranaki: "Jorden KAN vara platt". Det är fortfarande en konspiration för det din dumma fan.
Spyzed, Foliehatt
#28 raggarsvin90: tldr igen ;D
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
raggarsvin90, Donator
#30 Spyzed: ...och ingen tvingar dig
Känns som FireWaia tog över Spyzeds dator
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|