Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
extol, Donator
Skytten bar ju även Demolitionranch-merch så han får det nog tufft också. Eller ja, alla vapenkanaler kommer väl få det.
Spyzed, Foliehatt
Ett av syftena med fake-skjutningen är den psyops de nu pushar för att försöka få republikanerna att flipfloppa gällande vapenlagarna. De kommer inte lyckas.
BananaSkids, Donator
#2 Spyzed: Åh du är tillbaka! Och fullt upp i kommentarsfälten idag ser jag.
Så du anser att skjutningen är fake, även om flera människor dog och skadades runt Trump. Det tyder på att det var skarp ammunition och ska man skjuta någon i örat utan att träffa honom i huvudet måste man vara sjukt duktig skytt, vilket Crooks inte var.
Men ifall den skulle vara fejkad, skulle inte det vara på republikanernas egna initiativ? För att ge Trump uppmärksamhet och visa honom som stark, odödlig till och med.
Då tolkar jag det som att du anser att Trump inte hade klara att vinna valet utan detta PR-stunt :)
Youtube ändrade regeln den 18e juni förresten, så dom kanske visste om fake-skjutningen i förväg?
MrClean, Donator
Sakta men säkert stryper de bollarna av alla... Alla ska vara woke, gay och mjuka. Skjuta pang pangkanaler är farligt. Aja baja.
Spyzed, Foliehatt
#3 BananaSkids: Kulten äger båda partierna, och ja, utube visste om fake-skjutningen i förväg, detta eftersom kulten äger youtube/google med.
Trump är redan President och har varit det sedan 2016, du ser en film.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|