Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Slamka, Donator
När du har en svart man som är orolig över svensk migration då vet man att det är kört LOL, Tack till ni alla som röstat för detta, bra jobbat.
D-Dawg, Donator
#1 Slamka: Du tror på riktigt att det spelar någon roll vad du "röstar" på? Du förstår inte att "Politiker" är marionetter för de stora företagsintressena. Utan pengar finns ingen Politik, Sverige har aldrig varit en demokrati utan det är en Teater för den sovande befolkningen.
FireWaia, Donator
#2 D-Dawg: Arbetat med socialministern och nära en socialdemokrat i 7 år, och du är helt jävla verklighetsfrånvänd om du tror att svenska politiker är korrupta på sådan avancerad nivå, lol. Kriminellt inkompetenta, absolut. Medvetet korrupta? En extremt liten del i så fall.
habelo, Donator
#3 FireWaia: ju mer korkad du är desto mindre korrupt behöver du vara. Skulle nog inte säga att sverige *aldrig* varit en demokrati.
Tror skiten började fallera på riktigt under hor-Palme, må hans släkte finna blott död och smuts.
dolohov, Donator
#3 FireWaia: Hur var det att jobba med Strandhäll i 7 år och har du legat med henne? Om ja, var hon bra i sängen?
Frågar åt Roger
Freeyourmind, Donator
#2 D-Dawg: Ja det spelar uppenbart en roll lol. Du kan ju enkelt följa vilket parti och vilka politiker som har tagit besluten som gett oss denna situation.
Våra politiker är en reflektion av vår befolkning. Det var bara några år sedan som folk inte ens vågade uttrycka sin åsikt om att man kanske inte borde ta in så många invandrare på en gång. Något som vem som helst med normalt folkvett borde förstå.
Alla som var minsta lilla kritisk till mängden av invandring var rasister enligt våra tidningar, public service och politiker.
Never forgetti, never forgivi.
D-Dawg, Donator
#3 FireWaia: How did the dick taste? #7 Freeyourmind: Jasså, å du menar att det blivit skillnad vid olika partiers styre? Partier står för Partisering, dvs uppdelning av folket. En Republic är mer demokratiskt än vår Svenska Monarkiska Demokrati. Verkar som att många behöver läsa på sin historia om vad Sverige verkligen medverkat och medverkar i.
Freeyourmind, Donator
#8 D-Dawg: Sa jag att det blivit skillnad på om Sossarna eller Moderaterna styr? Eller sade jag att man enkelt kan följa vilket parti och vilka politiker som har tagit besluten som gett oss denna situation? Jag tycker att det är solklart, men andra kanske har svårt att förstå detta simpla koncept.
FireWaia, Donator
#8 D-Dawg: Ja eftersom jag var personlig assistent åt en handikappad person och inte något politiskt så smakade det faktiskt ganska ödmjukt. Men du verkar tro att du vet någonting baserat på vad? Vad du skedmatat läst dig till online?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|