Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Ambush, Donator
Var framgår det om hon är vänster eller höger?
epicfailzor, Donator
#1 Ambush: När de är pro-palestinian i USA brukar de vara vänster.
raggarsvin90, Donator
#2 epicfailzor: Är väl det som är felet med människor och "demokrati" man sätter sig i ett fack, köper hela paketet och strider för det.
NPCs är inte smartare än myran.
Pattalutt, Donator
Jag håller inte med om att frågan han ställde är en gotcha fråga. Bara för att man inte stöttar ett folks/regeringens ideologi eller religion betyder inte att man är okej med att folket dödas.
ronnybond, Donator
#4 Pattalutt: Sant, detta var ju dock en diskussion om vad som är bättre västerländsk ideologi eller muslimskt specifikt för kvinnor?
Sen om mannen i denna video har som argument att västerländsk ideologi är överlägsen muslimsk därför får vi döda dem har han fel.
#1 Ambush: Om du inte försvara kvinnor rättigheter i dagens västerländska samhälle i en såna simpla frågor som dessa är du extrem vänstern, skulle hon hört till extrem högern kan du se samma sak men från synvinkeln att sen kvinnor fick börja rösta har dom förstört västerländska länder och där av inte borde få rösta mera.
jaok, Vip, Donator
#5 ronnybond:
Tycker du att kvinnor inte ska ha rösträtt? Haha
ronnybond, Donator
#6 jaok: Jag tycker inte det, berättade vad högern och vänster säger om hur dom vill förtrycka kvinnan i samhället idag.
Skulle vara öppen för ett politisk test, som förstås båda könen kan ta så att dom visar dom faktiskt vet något när dom röstar. tex. att jag har röst rätt i Finland när jag inte pratar finska och inte förstår mina politiker är ju lite galet.
Måste förlita mig på Svenska.yle och vet hur jävla skit dom är när det kommer till USAs politik så brukar rösta motsatta vad dom säger bara för att vara säkra sidan.
Kulturombud, Donator
#7 ronnybond: Du vet att det finns översättningprogram som kan översätta från finska hoppas jag.
Inlägget är borttaget
BOBemil, Donator
#3 raggarsvin90: #3 raggarsvin90: Om vi zoomar ut lite så har varken du, hon, eller Einstein särskilt hög intelligens.
raggarsvin90, Donator
#10 BOBemil: Sant. Hon är korkad, Einstein var en skådis med repliker och jag är någorlunda normalbegåvad.
ronnybond, Donator
#8 Kulturombud: Sure, det är kanske möjligt att hitta varje politisk debatt ned skriven, ja vet inte om det är det. Låt oss säga det är det tar det en massa tid att hitta.
Kan jag som medborgare få tillgång till Transkription varje gång dom pratar i riksdagen/tv/debatter och själv översätta det till svenska, troligen är det möjligt men otroligt mycket jobb jag inte är redo att göra det.
Pattalutt, Donator
#5 ronnybond: Det har du rätt i. Fick däremot känslan att det är som i alla andra "debatter" där man försöker komma med argumentet att vill du inte leva under deras lagar så måste du vara emot dom.
ronnybond, Donator
#13 Pattalutt: Finns stor risk det är fallet, vi har några sekunder av någon random debatt mellan två människor jag personligen aldrig hört om i alla fall.
Om vi ska gå den hårda vägen fick ja feelis att detta är ännu en av dom som varit på andra sidan men byt sida som gör kontent på det. ex muslim som försöker förklara åt åt oss västerländska människor om hur farligt det blir.
Vilket jag personligen anser han har inte fel, dock att låta kristna ta över på nytt är också lika farligt. vi har alla läst historia när dom tog över europa, det var inte 100tals år var kärlek direkt.
Sen så största problemet idag i väst är extrem vänster/höger och där leder vänstern med folk som denna person, som är helt övertygad det finns en skala på översittar människor och om en människa enligt deras skala inte är översittare i just deras samhälle kan dom inte vara det på något annat ställe i världen heller även om dom är det och utför sinnesjuka saker.
Ambush, Donator
#5 ronnybond: Extremvänster? Vill du utveckla?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|