Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
hagganboy, Donator
vandalism imo, fattar inte vad folk ser i graffiti
Haukan, Donator
#3 forkbringer:
Finns det folk över 60 på Existenz? :O
zpzp, Donator
#4 Haukan:
Käften, gå och gör något vettigt som inte tar på mina skattepengar.
Haukan, Donator
#5 zpzp:
Är inte bosatt i Sverige så du behöver inte oroa dig gubben :) *Kramar om*
Iizkwl, Donator
#9 forkbringer: Vamos a la playa?
mesthemlig, Donator
Varför måste vi städa bort fin grafitti? Låt den vara och sätt lite färg på tillvaron. Däremot kan allt klotter försvinna!
Frosher, Donator
#11 mesthemlig: precis där skillnaden ligger ;) inte så många som gör fin grafitti i jämförelse med klottrare
attans2, Donator
Varför ska folk gnälla över att han målat en regnbåge på ett tråkigt grått hus? Och varför ta bort den?
giantmidget, Donator
tycker det är stor skillnad på folk som gör graffiti-målningar och de som taggar,en tag är bara ful medans en målning verkligen lyser upp,speciellt på betong !
cubismen, Donator
Akay är trots allt (om man hoppar över allt tjafs om skadegörelse och klotter) ett gatukonst-geni.
forkbringer, Donator
#15 cubismen: Hoppas du inte menar pundar gångarna i slussen. Vad äre som e konst där egentligen enligt dig?
OT: Ja hittade 3 smutsiga 9åringar som stog där inne och gömde sig vid rören med en röd liten cykellampa en gång när ja va där inne.
Ja tror jag blev räddare än dom när ja såg dom :p
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|