Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Flaming Dude, Donator
Ja, vad säger man? Det är smosh, grymt som vanligt :)
TelleT, Donator
Fail, man kan inte skaffa alla på enbart en version av första generationen :)
guzzti3a, Donator
#2 TelleT: sa han inte att han hade red sen innan? :P
Megamisama, Donator
#2 TelleT: #3 guzzti3a: Yup han hade red = kan skaffa alla. Dock sa dom 151 Pokémon och man kan bara skaffa 150.
Mew-koden är inte ens inne i spelet då det är gamesharks man får honom igenom ELLER speciella promo downloads. MissingNo gälls ej som en Pokémon då det egentligen är en Cubone. Från början skulle Cubone utvecklas till Kangashakan (vilket är varför MissingNo blir Kangashakan när man levlat honom en level). Istället för att ta bort koden så la dom in den på ett särskilt ställe (östkusten av Cinnabar Island).
Pidgey går dessutom inte att få i lvl 5, lvl 2 och 3 kan man fånga den i början, sen finns det ingen chans igen förrän Pidgey är runt lvl 14.
Sen säger han att Boba Fett är i denna galaxen medans han i själva verket är "in a galaxy far far away".
Snailing är det mest använda uttrycket för att gnida sin fitta mot saker, inte vad dom hittat på i videon.
walper, Donator
#5 megamisama får jag fråga: Hur många speltimmar av din barndom har du bakom dig egentligen?
Megamisama, Donator
#6 walper: Jag har inget bra svar som inte låter överdrivet så jag väljer att skriva detta istället.
FeeAC, Donator
#5 Megamisama : "Mew-koden Finns i spelet, men är dock låst och kan ( låsas upp med hjälp av gamesharks etc )"
- Fixed =)
ot
Man kan även låsa upp Mew själv på samtliga G1 kassetterna med hjälp av en glitch. Finns gott om walkthroughs om hur man gör för att få fram mew. Har själv gjort det på min kassett.
Megamisama, Donator
#8 FeeAC: Googlade nu och ser att du har rätt. Tror till och med min syrra berättat om den nu när jag läser om den. Men kan jag ha som ursäkt att jag spelade spelet som mest 4 år innan glitchen upptäcktes? ^^
Caesar, Donator
#5 Megamisama: Det är sådana personer som du som gjorde min uppväxt svår.
OnT: My mind was filled with fuck.
BaraSkit07, Donator
#8 FeeAC: Rätt, har den på mina plastspel här i rummet.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|