Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Detvarintejag, Donator
Det där gjorde han ju bra, förutom att han körde åt helvete för fort
dwan, Donator
Lastbilen som gör fel här med att köra om.
NiNbasa, Donator
ja, lastbilen borde haft uppsikt bakåt i och med att han gör en omkörning men snubben borde inte ens få köra bil. Du tjänar typ 2 minuter om ens det när du kör 100kmh istället för 70kmh så frågan är om det är värt det.
Alex-C, Donator
#3 NiNbasa:
2 minuter per mil = nästan 1 timme snabbare till stockholm från stället där jag bor!
100km/h tar dig en mil på 6 minuter!
70km/h tar dig en mil på 4 minuter!
Men jag förespråkar självklart inte att köra för fort! Väldigt många som, i alla fall på landsbyggden brassar på i 100-110 på 90-vägarna :)
kickinyou, Donator
tjänar 10 min till jobbet , 10 minuter längre att sova i need it !
ciggenare, Donator
#5 kickinyou: somna 10 min tidigare
Freeyourmind, Donator
Man kan ligga i 90 på 50 väg om man är en person som klarar av det, jag kör alltid fort förutom när det finns risker. Mannen i videon reagerar ju fett segt på att lastbilen är på väg att byta fil och man ska alltid vara försiktig bakom bussar och lastbilar och visa långt innan att du ska dra om så du inte bara dyker upp från ingenstans.
Är som sagt ingen fara att köra fort om du klarar av det, tyvärr så klarar dom flesta inte av att göra den bedömningen på sig själva
HyperSonica, Donator
dwan: Och vad gör lastbilen för fel?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|