Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Jogas, Donator
Undrar om det är någon skrajsen förälder som prackat på ungen vapnet?
swagg, Donator
Om de barnen som blev hotade hade vapen så hade detta inte hänt.
xJawz, Donator
#3 Dopecow: Han menade att om barnen som vart offer eller var inblandade i massakern hade haft vapen tillgängliga så hade skytten kunnat stoppats tidigare.
Men jag tror inte att det är en sån bra ide med tanke på att dom säkert hade missat och träffat någon annan.
Dopecow, Donator
#4 Han skrev om de barnen som blev hotade hade vapen så hade DETTA inte hänt, hur vet du att han menade det som hände förra veckan?
swagg, Donator
#4 xJawz: Jag pratar om både denna gången och förra. Hade alla barnen haft vapen i denna situationen så kunde dom flängt upp vapnet och vi hade haft en klassisk western standoff. Dessa, som vi vet, drar ut på tiden. Med tanke på att det är i en skola så lär en lärare bli närvarande inom kort, och säga åt dom att plocka bort vapnen.
Nu hände det som tur var ingenting. Men vem vet nästa gång?
Praise America, praise guns and praise the lord!
Inlägget är borttaget
Tomcat13, Donator
vapenhantering är numera ett grundämne i amerikanska skolor :)
Xeogt, Donator
Det är synd om barn i amerikanska skolor. Att gå på vilken amerikansk skola som helst där fattiga människor går är flera gånger värre än en skola på Rosengård eller Rinkeby.. Usch, att behöva växa upp där.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|