Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
xXMaggotXx, Donator
Den var faktiskt riktigt intressant!
mannens34, Donator
Hoppar i stolen med rysningar över hela kroppen
Leezak, Donator
Här ekar det..
Grym dokumentär! Hade dock varit intressant att få se lite mer bakgrundshistoria om de tre piratkaptenerna.
Guggztah, Donator
Väldigt mysig dokumentär! Fler av dessa vill vi ha! :D
zusen, Donator
De borde ha släppt ut den på Bio, DVD och Blueray och tagit betalt!
Vradcly, Donator
Den var najs, kul att få lära känna grundarna lite bättre :)
zusen, Donator
Gottfrid är ju en stjärna! Besserwisser av världsklass !
saintbro, Donator
Fredrik är den enda med lite hjärna och hjärta. Gottfrid och peter var vidriga människor men deras åsikter är starka. Om båda två hade varit som fredrik hade jag diggat detta ännu mer.
Bring on the hate
ulusoykalle, Donator
det roliga är att dem blir dömda till med hjälp till att dela filer, även om det inte är dem som delar filerna som hjälper till! det dem gör är att hålla en sida uppe som folk kan ladda upp sina saker på. vad det är för saker bryr dem sig inte om! det är inte deras fel att deras sida äger 50% av all torrent trafiken som finns på nätet. det är användarna som har gjort sidan till vad det är! om dem nu lade upp några adverts för att tjäna extra pengar i sidan ska fan inte staten eller någon annan lägga sig i. det är deras ensak och deras egna privata egendom vad som hamnar på deras sida eller inte!
#9 saintbro: visst kan hålla med om att dem va lite egoistiska och att deras åsikter var starka..
men samtidigt vem i detta samhället har inte använt sig av torrents? till och med Blizzard använder sig av PtP för att skicka och ta emot filer av sina milioner använadre när dem laddar ner och patchar filer. om staten nu ska stänga ner all torrent trafik, kommer internett ungefär halveras, och inflationen öka. SO WHY THE FUCK ARE THEY DOING THIS!
och som saintbro sa, Bring on the hate!
kickthelord, Donator
asså dessa tre grabbar är helt ute i simmar när det gäller att argumentera och disskutera, men dem har rätt
fotboll123, Donator
#10 ulusoykalle: Exakt samma sak som hände med kim dotcom. typ 5% var piratkopierat material på hans sida så då åkte han och hans sida dit, fast de fanns lagar som skyddade han och hans sida!
Wezz, Patron
Gottfrid: " Njaa, mest långtråkigt. Jag tror att åklagarens stragtegi är att ljuga så mycket som möjligt på ett så tråkigt sätt som möjligt, så att man helt enkelt somnar under förhandlingen och inte är fysiskt kapabel att försvara sig"
Asså hur jävla sköna är inte dessa killar. BIG UP!!!
Ramix, Donator
"vet du hur man använder google?" lol'd
Leka busha, Donator
Den här filmen va skit bra synd att den inte gav en bättre uppdatering vad som händer atm i deras liv, skulle varit intressant att se.
Riiw, Donator
Väldigt intressant och sen att domstolen i deras fall var så pass korrupt trodde jag inte
JacobTheRipper, Donator
Jag har själv suttit i förhör efter att "hackat" skolans nätverk. Det är bara pinsamt hur det mötet gick till, de vinner ju inte computer science brain award direkt.
Falken, Donator
#18 JacobTheRipper: Been there, done that. Dock inget förhör :P
lolboll, Donator
Ja facebook gör det möjligt att utföra alla möjliga olagliga aktiviteter, stämningsdags
JacobTheRipper, Donator
#19 Falken: Du kanske inte kunde ändra betygen på alla i Kungsbackas gymnasium? ;)
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
hallberg13, Donator
#21, hamnade faktiskt i polisförhör själv för att hackat till mig varenda login till surfzon. Kungsbacka.
Finns en anledning varför alla skolor har bytt till surfnet inom Kungsbacka kommun ; )
Du skulle inte fortfarande kunna ändra betygen eller?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|