Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
willibanilli, Donator
Dota 2* det är inte defence of the ancients.....
Brüno, Donator
ere admiralbulldog på syllabear? fet stormspirit också, och wr, och luna osv osv
hellsike, Donator
Förstog mig inte på sista klippet, blir lone druid odödlig när han byter form i Dota eller?
iddi, Donator
#1 willibanilli: Tack. Det är inte heller "WC3-Dota"...
Frosher, Donator
#1 willibanilli: Jo det är Defense of the Ancients. Icefrog gjorde detta lika mycket som han gjorde ettan. Dessutom, vad säger inte announcern när man attackerar motståndarens "huvudbyggnad"? Jo, "Your ancient is under attack."
Stick tomte.
Ligo, Donator
Såja mina små barn, sansa er nu.. Det är ett datorspel, och visst är det en uppföljare på DotA MEN... DotA i sin tur kopierade LoL som kopierade HoN.
intel, Donator
#7 Ligo: ?
Frosher, Donator
#7 Ligo: Hoppas du trollar... Alla MOBA spel kopierade DotA 1.
#7 Ligo: Troll?
Datler, Donator
#6 Frosher: burn!
Brüno, Donator
#6 Frosher: Faktiskt så används aldrig termen Defense of the Ancients i Dota 2. DotA var en förkortning då det egentliga namnet var Defense... men Dota 2 heter rätt och slätt Dota 2. De har markerat det genom att skriva det med litet a, för att tydliggöra att det inte är en förkortning utan själva namnet på spelet. Visst har du en poäng men det är faktiskt så här de har namngivit spelet.
Raxxen, Donator
#3 hellsike: När han byter form så är det några millisekunder som han blir odödlig i.
inkognitojanne, Donator
#6 Frosher: #1 willibanilli: #12 Brüno: Spelet i sig heter Dota 2 (korrekt med litet a), men spelet heter samtidigt DotA också.. det har 2 namn.
knezovic, Donator
Spelet heter som sagt Dota2 och de är ingen förkortning eller något, DotA är wc3 modden, icefrog har vart med att utveckla Dota2 snipp snapp slut så var sagan slut.
Frosher, Donator
#12 Brüno: Alltså det går inte att säga så. Man tar inte en förkortning, gör det till ett namn och förväntar sig att innebörden skall förändras.
emojavel, Donator
#17 Frosher: Motbevisa honom med en bild där Dota 2 officielt kopplar sig till "Defense of the Ancients", måste väll vara sjukligt lätt om killen har fel?
Vad jag vet så blev det bråk mellan valve och blizzard när valve skulle skapa "DotA-Allstars 2" och resultatet blev Dota 2
Tyckte videon var tråkig, t.ex så måste invoker som blir dödad av morphling vara en av de sämsta spelarna jag sett, eller Magnus som stänger in sig själv och blir dödad av creeps
Ewriick, Donator
Sen så får vi ju inte glömma att ingen bryr sig, pojkar.
Frosher, Donator
#18 emojavel: Det behövs väl fan inte när spelet är EXAKT som DotA och det bär samma namn?
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|