Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Qull3, Donator
https://soundcloud.com/aviciiofficial/avicii-promotional-mix-2013
Där har ni heeela! Killen är sjuk!
Inlägget är borttaget
Muppn, Donator
#3 RobinGrahn: Måste ju dock hålla med DA om liveuppträdandet; http://www.dancingastronaut.com/2013/03/avicii-rolls-the-dice-at-ultra-2013-too-advanced-for-dance/
mitte, Donator
Jag tycker att Avicii's låtar har blivit lite för "lika" och det är samma stuk hela tiden, men den här var verkligen något nytt! Gillas starkt!
loveya, Donator
#5 mitte: menar du att en artist inte ska hålla sig till sitt eget? hatar när folk klagar på avicii för att hans låtar "låter likadant" men lyssna på t.ex Iron maiden's låtar. låter dem så olika? nej.
riktigt sköna låtar han slängt ihop, inte många som skulle klara av att mixa house och country.
Spectral-v2, Donator
#5 mitte: All jävla newschool house låter likadant, och inte på ett bra sätt heller.
jagärcool, Donator
#7 Spectral-v2: Vi alla tycker olika, ditt fula mongo.
Älskar house, och det gäller även newschool.
Spectral-v2, Donator
#8 jagärcool: Jag uttryckte bara min mening, att du tog illa upp på ett jävla internetforum bevisar ju bara hur patetisk du är, seså dansa iväg till din popmusik nu så jag slipper se dig här igen.
mitte, Donator
#6 Förstår precis hur du menar. Självklart har varje artist en egen stil, jag uttryckte mig lite dåligt. I will rephrase.
Jag är inget stort fan utav den Avicii's musikstil längre, då jag överlag har tröttnat på house och i synnerhet "ljus house". Jag lyssnar absolut mest på Rock nuförtiden.
Men denna låten är, precis som du skriver, en väldigt skön mix utav country och house, något som får mig att gilla just denna låten.
Blomman, Donator
Jag har ingen avancerad åsikt angående musik som låter likadant på något vis.
Låten var skön!
tsp, Donator
Aviciis struktur på sin musik är så lika på varendaste en av hans låtar, det ända som någonsin ändras är melodin vilket inte är tillräckligt för mig att tycka om det särskillt mycket. Går nog att jämföra med "Call of Duty" serien som alltid bara ändrar lite för varje nytt spel som släpps, inget direkt "hat" emot avicii. Hans låtar är bra men inte något jag skulle någonsin lyssna på. Tack och hej, hata mig så mycket ni vill.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|