Länkar Forum
Nyaste länkarna Filmer Bilder Hemsidor Flash Ljud Spel

Film   Hockey: Brooks Orpik sköt Pittsburgh till kvartsfinal Tillbaka
Kommentarer 6 kommentarer, 4569 klick.

Raderar...
RedRose, Donator 2013-05-13 00:39 | #1
Sudden death är ett sinnessjukt idiotiskt spelsätt. Sista målet vinner körde man på idrotten runt mellanstadiet när läraren ville ha slut på lektionen i tid, inte när det gäller mångmiljonbelopp och många spelares karriärer.
Skurt, Uppdaterare, Donator 2013-05-13 00:43 | #2
#1 RedRose: Bättre det än lotteri-straffar. Övertid bevisar vilket lag som är mest uthålliga.
gittan, Donator 2013-05-13 01:41 | #3
#2 Skurt77: Det bevisar nödvändigtvist inte att de är mer uthålliga, hade det varit som i fotboll där de spelar 30minuter så kan lag 1 göra mål i början fast sen lag 2 göra 3 mål senare.

Så det är lika illa som "lotteri-straffar"
Skurt, Uppdaterare, Donator 2013-05-13 18:16 | #4
#3 gittan: Nu är det inte fotboll och du kan inte jämföra ishockey med fotboll. I ishockey är det intensiva byten konstant och det är tuffare. Dessutom om inget lag kan göra mål så fortsätter ännu en 20 minuters period. Det fortsätter alltså tills det ena laget gör det första målet.

Straffar är ett lotteri, tro mig.
gittan, Donator 2013-05-13 19:39 | #5
#4 Skurt77: Vart exakt jämförde jag hockey/fotboll? :O Sa bara att så de gör i fotboll vore bättre, enligt min åsikt.

Jag nekade aldrig att straffar är lotteri, bara skrev "lotteri-straffar" för jag tyckte det var ett roligt ordval.

BOBemil, Donator 2013-05-14 00:09 | #6
Sudden death är ju nice!

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera,
registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.


Copyright Existenz- All rights reserved.
Det tog 0.011262 sekunder för 5 ninjor att ha ihjäl 7 samurajer!


Donera Mera! Ghoul