Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
R.M, Donator
Äntligen... men özil lämnar :/
Blagmeister, Donator
Och de sålde Özil. Vilka jävla mongon asså. Ancelottis anledning va tydligen att han inte gillade hans målproduktion (9). Men herregud vilket playmaker Özil är... Vilka serveringar han gjorde till Ronaldo gång på gång. Enligt mig kan det ha varit sommarens dummaste affär enligt Real, och de bästa för Arsenal. Ja, jag värderar denna högre än Bale-affären!
Bara att gratulera Arsenal-fansen till en grym transfer!
zRuplen, Donator
Välkomen till Gunners Özil
Inlägget är borttaget
gittan, Donator
Och Arsenal snappar upp Özil :)

Jävlachilenare, Donator
#4 hagganboy: De som gillar fotboll bryr sig ni andra behöver inte kolla på länken.
Scotch, Donator
Özil lämnar för att han inte tar startplats. Isco har varit klasser bättre på den positionen. Deesutom kan modric lira där med, även han värderar jag högre.
Jävligt kul transfersommar må jag säga!
castano, Vip, Donator
Alltid varit livrädd när Madrid haft Özil på planen. En fruktansvärt duktig spelare. Som jag hoppades på att de inte skulle fixa Bale. Men men, blir intressanta El Clasicos.
Och ja, grattis Arsenal, vilket jäkla klipp!
Inlägget är borttaget
Inlägget är borttaget
Cocainecoffe, Donator
#8 Scotch: Antar att 69 assister på de 3 säsongerna är för dåligt för real madrid. Med tanke på att han inte har varit en given spelare från start. Hur du kan värdera modric högre än Özil finner jag bara skrattretande :) Bara att gratulera Arsenal för den bästa transfern detta året (PL).
xodiac, Donator
Posta fotbollsbajs en enda gång till så kommer det smälla så jävla hårt att ni inte ens fattar vad som hände
korzz, Donator
#15 xodiac: errmagahd. varför så ledsen:(
JochH, Donator
#15 xodiac: Brinn
swagg, Donator
#8 Scotch: Du värderar Modric högre än Özil? Seriöst? Ja, Modric har en hög högsta nivå, men det är fanimej ingen nivå han visat i Real Madrid. Långt ifrån.
Isco har potential att bli bättre. Han är inte bättre för tillfället, men uppenbarligen satsar Madrid på Isco istället.
#14 Cocainecoffe: Bästa inkommande spelaren, ja, men bästa värvningen vet jag inte. Som någon kommenterade på fotbollskanalen:
" Det brukar ju heta att en kedja inte är starkare än sin svagaste länk. Med det sagt så får man väl säga att Arsenal har förstärkt sin starkaste länk."
Özil är en förstärkning, men han behövdes egentligen inte riktigt. Känns mest som Wenger & Co. köpte honom för att tillfredsställa fansen. Utan det massiva trycket från supportrar att öppna plånboken så hade Özil fortfarande spelat i Real Madrid, alternativ blivit såld till PSG.
#15 xodiac: Smäll då din jävla slyna. Kom då. KOM DÅ!!
Men för att se det hela från den ljusa sidan så kommer det bli kul att se Özil i PL. Världens bästa liga, utan tvekan.
zenox, Donator
#2 Blagmeister: #18 swagg: #14 Cocainecoffe: Kom uppgifter idag om att Özil ville lämna redan innan Bilbao matchen. Han sa hejdå redan då till Khedira. Özil är feg som inte vågar visa att han är bättre än Isco enligt min mening. Real kommer dock att klara sig bra endå tror jag med Isco på den positionen, sedan kan dessutom Isco dribbla! ;)
/Madridista
swagg, Donator
#19 zenox: Inte vågar visa? Sturridge fick ingen speltid i Chelsea trots att han bevisat sig ha förmågan att ösa in fler mål på 20 matcher än vad Torres har gjort på nästan 100. Ibland handlar det inte om vem som är bäst, ibland handlar det bara om managerns preferenser och spelsätt. Isco var Ancelottis köp, Isco kommer få mer speltid oavsett vem som är bättre. Özil vet om detta. Özil gjorde rätt beslut att lämna, man vill inte vara en av världens bästa 10a vid 24 års åldern och sitta bänkad halva säsongen bara för att "bevisa" något.
Ibland förstår jag att supportrar går emot spelare som lämnar, men att kalla Özil feg på grund av ett beslut som förmodligen räddade hans karriär är bortom allt vett.
Om vi säger såhär. Du vet att du är en av världens bästa spelare på din position. Det kommer in en yngling och tar din position, och bänken ser allt mer realistisk ut. Det kommer ett bud från ett annat topplag.
Vad gör du?
"Stannar och bevisar att jag är bäst!1!!" = Du är efterbliven.
gittan, Donator
#19 zenox: Du har inte glömt att RM har bytt tränare va? Och att alla tränare har samma spelsätt? Ancelotti vill säkert inte ha kvar varenda spelare, + han var mer eller mindre tvungen att sälja någon efter bale affären.
Özil är bättre än Isco, försök inte argumentera emot det, gör dig bara patetisk.
Scotch, Donator
Av det jag sett så gör Özil ofta väldigt svårt för sig. Överpresterar i min mening. Skiter i statistik. Assist är en passning. En passning av en fotbollsmatch är lite. Modric fick ju inte chansen under Mou. Real i år är ett bättre än förra punkt
Cocainecoffe, Donator
#23 Scotch: EN bra passning kan göra en hel match. Just saying.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|