Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
hellomister, Donator
Det är inte konstigt någonstans? 15k kcal per vecka, klart han går ner i vikt. spelar ingen roll vad du äter bara dina kcal är låga. Och han är med på nyheterna för detta? Herregud.
schnal1, Donator
Dock är ju 15000 kcal per vecka mer än det han säger att han äter. 15000 kcal får han i sig på 10 dagar.
-RymdMyra-, Donator
#2 hellomister: Är väl inte så bra för kroppen att äta vad som helst bara för att du håller dig inom ett visst kcal intag?:p
vafan193, Donator
#4 -RymdMyra- Som killen sa i klippet, han äter vitamintabletter. Om man gör det så kan man äta precis vad man vill. Varför man ska äta mångsidigt osv, det är ju för att olika maträtter innehåller olika näringsämnen som man behöver. Och ifall man då får i sig alla vitaminer, mineraler osv via tillskott, så kan man äta mat som bara har kcal.
hestjaevel, Donator
#5 vafan193: I stora drag: ja, men problemet är väl att det säkerligen inte är en rolig diet, eftersom man säkerligen går hungrig mest hela tiden. Bättre att gå på en diet baserad på mat som tar mycket plats / kcal. Potatis är en favorit för egen del när det vankas deff.
mrfish, Donator
#5 vafan193: Skiter man i om man förlorar både muskler och fett så är det bara att köra på. Annars vill man gärna ha mycket protein och lite kolhydrater.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|