Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Klutt, Donator
Ingen fot på bromsen?
gameradmiral, Donator
Bra att han försöker bromsa med frambromsen iaf..
Adamspothead, Donator
Hade han petat ner en växel lite snabbt så hade han klarat sig
Coachzi, Donator
#4 Adamspothead: Fotbromsen hade fungerat lika fint :P Alltid lätt att vara efterklok dock.
Tuggben, Surgubbe
trodde för ett ögonblick han skulle ramla över räcket och att det skulle bli årets klipp. Missbruk å det grövsta av Requim for a dream-låten :(
hangman88, Donator
när man kör mycket på bakhjulet, så brukar man dra om bak och frambromsen, en längre slang till bakbromsen upp till handtaget, vilket gör att man kan bromsa bakbromsen med höger istället eller också med foten, väldigt smart och nödvändigt, men denna kille hade inte gjort det tippar ja på!
defnics, Donator
kan man inte ha bakbromsen på styret eller vad
olsson92, Donator
aj... det där gör så ont.. när skinkorna drar åt varsit håll medans man glider framåt...
KaptenKnoge, Donator
#9 olsson92: Varför glider skinkorna åt varsitt håll? Du har inte förväxlat denna länken med en annan? Kanske någon med ett homoerotiskt tema?
Tivook, Donator
#8 defnics: Kan kan man väl. Men det är inte rätt.
Vassilakis, Donator
#7 hangman88: Man drar aldrig om dom, utan man vinklar ner kopplingshandtaget (vänster) och sätter dit ett extra bromshandtag ovanför det som man sedan kopplar ihop med bakre bromssystemet. Alternativt monterar ett extra bromsok i bak så du har två skilda bromskretsar till bakhjulet, en fotbroms och en handbroms.
Tex:

Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|