Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
KoMaT, Donator
Haha mjölkkon hade inte uppfunnits än. Trodde jag aldrig skulle höra nån säga det.
Flapflapflap, Donator
Ganska stilig snubbe faktiskt, han påminner om en valon
Exedome, Donator
#4 Flapflapflap: Valon?
Exedome, Donator
#6 Flapflapflap: Valloner är ju inte mörkhyade. Har du druckit?
Flapflapflap, Donator
#7 Exedome: Svart hår och blå ögon tänkte jag mest på, eller jag tror dom hade det iaf. Snubben där var ju inte riktigt "mörkhyad" bara lite solbränd
Exedome, Donator
Han är ju knappast en förfäder till dagens nordeuropéer. Efterblivna pk-media.
"La Brañas gener visar nämligen att han bar på en afrikansk genvariant som gjorde att hans hy var mörk. Men samtidigt hade han en mutation som gav honom blå ögon."
DarkLordAndyOfDoom, Donator
#9 Exedome: Eller hur! Våra förfäder var ju fiskar som plaskade runt för 370 miljoner år sedan.
Exedome, Donator
#10 DarkLordAndyOfDoom: Ja?
DarkLordAndyOfDoom, Donator
Min poäng är att en gång i tiden så var förmodligen alla människor mörkhyade eftersom Homo erectus först utvecklades i Afrika. Så kan du förklara varför han knappast är en förfäder till dagens nordeuropéer?
Exedome, Donator
#12 DarkLordAndyOfDoom: Ja, jag är medveten om att Homo erectus är Homo sapiens förfäder. Jag är medveten om att Homo erectus var mörkhyad.
Men att säga att denna individ är en förfäder till nordeuropéerna är okunnigt, men mer sannolikt i detta fall, typisk kulturmarxistisk agendasättning. Det är ju som att hävda att min mors bror som dog på 1900-talet är min förfäder.
Skelettet som hittades är ungefär 7 000 år gammalt. Germanerna bodde i skandinavien innan det. De kom in i Europa från öst, inte från syd. Denna individ var, som det stod i artikeln, en blandning av en afrikan och en nordeuropé. Pk-media består av äckliga kulturmarxister som skäms för att vara vita.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|