Nyaste länkarna
Filmer
Bilder
Hemsidor
Flash
Ljud
Spel
 Raderar...
Skurt, Uppdaterare, Donator
Haha, så jävla skön!
bobbo202, Donator
"Feel the power of my ass!"
Chosal, Donator
Är det där tillåten enligt reglerna? Hur funkar det om en målvakt gör en vanlig axeltackling mot en utespelare?
Skurt, Uppdaterare, Donator
#5 Chosal: Nej, målvakten får inte tackla en motståndare. Om han gör det ska han utvisas.
Jan Laco och hans lag straffades med interference i två minuter.
swedz, Donator
Slovakien asså...vilka skämtare
kelzo, Donator
hahaha klockrent ju
detejagde, Donator
Jag kan verkligen inte få nog av den!
MegaBak, Donator
Haha riktigt fitta
revoltiii, Donator
Twerking - Äntligen har det fått ett syfte.
nisskosse, Donator
#3 Owler123: Jag tänkte EXAKT samma sak hahaha
kickthelord, Donator
Han tacklar ju inte, han parkerar bara sin bak
Skurt, Uppdaterare, Donator
#13 kickthelord: Men det räknas som en tackling. Därav interference två minuter.
AspenColorado, Donator
Men om målvakten är puckförare är han tacklingsbar? Om Ryssen hade varit puckförare hade det då varit godkänd tackling?
KTMmarkus, Donator
Hade ju blivit småjobbig situation om han inte gjort det, va väl snarare bra spelsinne =)
ronnybond, Donator
#15 AspenColorado: ja om ryssen har puck så får han ju ställa sig där. men händer ju aldrig eftersom har ryssen puck så skjuter han i mål. men var nog inte de, var för att inte försökte spela pucken har försökte bara tackla. du får inte lämna pucken för en längre tid för att tackla någon som försöker ta av dig den.
ronnybond, Donator
#18 kungpung93: nej, eftersom straffar delas endast ut vid fällning på frilägen, sen om du tycker han borde få 4-5min utvisning som inte avbryts efter mål.
Vilket också inte är rätt, för det var inte så allvarligt.
mrfish, Donator
Såg den live! asdasdasdfasfsdf
Skurt, Uppdaterare, Donator
#15 AspenColorado: Nej och nej. En målvakt får inte tacklas, och en målvakt får inte tackla en annan motståndare!
Tomcat13, Donator
you came in like a wrecking ball..
tobbe908, Donator
#6 Skurt77: Fast just utvisningen var för interference, alltså tackling på ej puckförande spelare och inte pga att det var målvakten eller något. Kunde varit vem som helst som gjorde likadant och de ändå fått utvisning.
Du måste vara medlem samt ha donerat för att kunna kommentera, registera ett konto nu. Eller logga in i menyn till vänster.
|